Müptelayım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Müptelayım

Hoş Geldiniz

Dost Siteler
Tedaviuzmani.com
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Irfan Özbakir - BestekarLar Serisi - GüLünce GözLerinin Ici GüLüyor

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Admin

Admin
Admin

IrfanÖzbakir-BestekarLarSerisi-GüLünceGözLerininIciGüLüyor

Irfan Özbakir (1926 - 2003)

1926 yilinda Amasya'da dünyaya gelen Irfan Özbakir, ilkögrenimini burada tamamladi. Küçük yasta fark edilen musiki yetenegi nedeniyle Amasya’da Ali Sener, Mustafa Türköver ve Rasim Istanbul’dan ders aldi. Istanbul’da vatanî görevini yaparken, ünlü isimleri tanima olanagi bularak, Istanbul Belediye Konservatuari’na girdi. Sefik Hürmeriç, Cavit Ongun, Kemal Gürses gibi hocalardan aldigi derslerle usul, makam, nazariye, edebiyat, solfej ve repertuar bilgilerini güçlendirdi.

Istanbul Radyosu’nda 7 yil süreyle fasil heyetinde çalisan Özbakir, uzun yillar solistlere uduyla eslik etti. 1960 yilinda Yüksel hanimla evlenen Özbakir’in Ümit ve Bilgehan isimli iki çocugu vardi.

Ayse Tunali, Sinan Özen, Emel Sayin, Muazzez Ersoy gibi ünlülere ders veren, Türk Sanat Müzigi’ne sayisiz eser kazandiran, 500’ün üzerinde bestesi bulunan Irfan Özbakir, Marmaris’in Armutalan Beldesi’ndeki evinde geçirdigi kalp krizi sonucu 14 Aralik 2003 günü hayatini kaybetti.

Irfan Özbakir’in en bilinen eserleri arasinda “Sensiz Kalan Gönlümde”, “Ömrümce Hep Adim Adim, Her Yerde Hep Seni Aradim”, “Gülünce Gözlerinin Içi Gülüyor”, “Pisman Olur da Bir Gün”, “Sarkimi Senin Için Yazdigimi Bilseydin”, “Kim Demis ki Sevgiler Ayrilikla Biter” yer aliyor.

Irfan Özbakir - BestekarLar Serisi - GüLünce GözLerinin Ici GüLüyor Irfannq2

o1 - Sensiz KaLan GonLumde
o2 - Omrumce Hep Adim Adim
o3 - Sarkimi Senin Icin Yazdigimi BiLseydim
o4 - MeyhaneLerde Aksam OLunca
o5 - GuLunce GozLerinin Ici GuLuyor
o6 - Hani Yosun Rengi GozLerin
o7 - Pisman OLurda Birgun
o8 - Kapandi Birer Birer
o9 - Bir Sen KaLdin Icimde
1o - GidenLer Donmez
11 - Adin Bir Dua Gibi